پاسدار شهید محمد امیر پیکرستان فرزند حاج مزار

  شهید محمد امیر پیکرستان( مرادقلی) در سال 1344 در شهرستان  زابل روستای شیخ محمد رضا در نوار مرزی در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد . دوران ابتدائی را در روستای پُکک زابل و دوره راهنمائی را در مدرسه بعثت روستای چَرک پشت آب گذراند و در سال تحصیلی   61-1360 موفق به دریافت مدرک سوم راهنمائی شد جهت ادامه تحصیل در سال 1361 وارد دبیرستان شهید کیخا شهرستان زابل شد.

  وی که از خانواده عشایر غیور استان  بود وقتی احساس نمود که به وجود او و دیگر همسالانش در جبهه نیاز است در سال 1362 داوطلبانه به جبهه اعزام گردید ایشان در حال تبدیل عضویت به عنوان کادر رسمی سپاه پاسداران بود که در تاریخ 4/8/62 در منطقه پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت نائل گشت .

  گوشه ای از وصیتنامه شهید : برادران استغفار و دعا را از بین نبرید که بهترین درمانها برای تسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفذقه نیاندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا نکنند که اگر چنین کردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابرقدرتهاست .آنقدر به جبهه می روم تا شهید شوم و اگر شهید شدم برایم گریه و غوغا نکنید و همچنان استوار بمانید که دشمنان از این صبر و استقامت شما تعجب کنند.